Peter Breggin

Dr. Peter Breggin – Jak leczyć choroby psychiczne bez leków?

Dr Peter R. Breggin to doświadczony psychiatra amerykański, absolwent Harvardu, ekspert w zakresie leków psychiatrycznych, autor wielu książek obnażających niebezpieczeństwa stosowanych powszechnie metod leczenia problemów psychicznych i emocjonalnych. Psychotropy nazywa wprost „neurotoksynami” i publicznie mówi o ich szkodliwości oraz silnym działaniu uzależniającym. Sam nigdy nie przepisywał swoim klientom leków psychiatrycznych.

Dr Peter R. Breggin jest zwolennikiem terapii psychologicznych i społecznych. Proponuje terapie oparte na wzmacnianiu relacji społecznych, gdyż jako źródło problemów psychicznych identyfikuje problem w relacjach. Jest zwolennikiem podejścia opartego na trosce, bezpieczeństwie, dialogu, szacunku i miłości, które jest bardzo skuteczne i nie wymaga przyjmowania sporych dawek wyniszczających ciało i umysł neuroleptyków.

Zapraszam do obejrzenia filmików tego wspaniałego człowieka, które mogą pomóc otworzyć oczy na kwestie leków i odpowiedniego podejścia do leczenia chorób psychicznych i emocjonalnych.

Pierwsze cztery filmy dotyczą kwestii leków, natomiast dwa kolejne mówią o tym, jak pomóc osobie zaburzonej, psychotycznej oraz takiej, która jest w depresji i chce popełnić samobójstwo.

Niebezpieczne leki psychiatryczne

Mózg a antydepresanty (SSRI)

Leki psychiatryczne to neurotoksyny

Stop faszerowaniu dzieci lekami psychiatrycznymi

Jak pomóc mocno zaburzonej, psychotycznej osobie

Jak pomóc osobie w depresji, która chce popełnić samobójstwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.